Aktualno IZDVAJAMO

TRODNEVLJE ususret svetkovini sv. Vlaha

Trodnevlje ususret svetkovini dubrovačkog parca sv. Vlaha počinje učetvrtak, 30. siječnja u 18 sati u zbornoj crkvi sv. Vlaha u Gradu.Prema redoslijedu kako se biraju propovjednici ove godine došao je redna oce dominikance koji su tu važnu ulogu propovjednika na trodnevljusv.
Vlaha povjerili dominikanacu koji djeluje u Zagrebu fr. DomagojuAugustinu Polanščaku. Tako se on pridružuje brojnim znamenitimdominikanskim propovjednicima koji su kroz povijest vjernicimaDubrovnika u dane pred Festu budili vjeru, nadu i ljubav prema Bogu i ufanje u zagovor njegovog izabranika sv. Vlaha.
Nakon mise svakog dana trodnevlja održava se program Učenici sv. Vlahu.U programu ove godine sudjeluju osnovne škole „Marin Držić“, „Lapad“ i
„Marin Getaldić“.