Aktualno IZDVAJAMO

Hoteli Dubrovačka rivijera dobitnici Plakete Zlatna kuna 2019.

Svečana sjednica gospodarskog vijeća održana je danas u hotelu Sheraton i tom prilikom dodijeljena su priznanja PLAKETA ZLATNA KUNA 2019., DUBROVAČKA VIDRA 2019. te PRIZNANJE ZA DUGOGODIŠNJE USPJEŠNO POSLOVANJE I DOPRINOS HRVATSKOM GOSPODARSTVU.

Županijska komora Dubrovnik, već 22. godinu dodjeljuje priznanja Plaketa Zlatna kuna najuspješnijim gospodarstvenicima za poslovne rezultate u prethodnoj poslovnoj godini, prema određenim kriterijima.

Plaketom Zlatna kuna za najuspješnije trgovačko društvo nagrađeni su u kategoriji:

– malo trgovačko društvo PLATANUS d.o.o., Trsteno (nominirani: HEKSOGEN d.o.o. Dubrovnik i PHOBS d.o.o. Dubrovnik);

– srednje trgovačko društvo GULLIVER TRAVEL d.o.o. Dubrovnik (nominirani: ELITE TRAVEL putnička agencija d.o.o. Dubrovnik i NAUTIKA d.o.o., Dubrovnik):

– veliko trgovačko društvo HOTELI DUBROVAČKA RIVIJERA d.d., Mlini (nominirani: JADRANSKI LUKSUZNI HOTELI d.d. Dubrovnik i DUBROVAČKI VRTOVI SUNCA d.o.o., Orašac).

Priznanje Dubrovačka vidra od 2013. godine daje se poduzetnicima s 20 i više godina poslovanja. Dobitnici priznanja su: ALGEBRA d.o.o. Dubrovniku; BIPAS – SISTEM d.o.o. Metković, CICRINA d.o.o. Lopud; KONSTRUKTOR – HOTINA d.o.o. Blato; REOR d.o.o. Dubrovnik; VINOGRADARSTVO I VINARSTVO CRVIK d.o.o. Komaji.

Priznanje za dugogodišnje uspješno poslovanje i doprinos hrvatskom gospodarstvu primilo je trgovačko društvo DUBROVAČKO PRIMORJE d.o.o. za 40. obljetnicu.

Načelnik Općine Župa dubrovačka Silvio Nardelli uručio je Plaketu Zlatna kuna tvrtki Platanus d.o.o., najuspješnijem malom trgovačkom društvu. Nagradu je primio Toni Šimunović, direktor prodaje. Tvrtka Platanus d.o.o. inače, iznajmila je dio smještajnih kapaciteta Hotela Plat i u protekloj sezoni ostvarila preko 40.000 noćenja.

-Sredinom 2017. godine krenuli smo u samom jeku sezone kada se dogodio prevrat u Agrokoru. Hoteli Plat još nisu imali jasnu politiku poslovanja i nsu znali što će točno raditi, tako da smo mi ‘uletili’ u zadnji čas kako bi sama tvrtka uspjela pozivitno poslovati – rekao je Šimunović.

Nardelli je u svom obraćanju spomenuo i hotelski kompleks Kupari, naglasivši kako očekuje da će investitori već tijekom 2020. započeti s rušenjem postojećih objekata.

Zamjenica župana Žaklina Marević uručila je Plaketu Zlatna kuna Tomislavu Popoviću, članu uprave Adris grupe koja je prošle godine preuzela vlasništvo Hotela Dubrovačka rivijera. Drugu godinu zaredom nagrada za najuspješnije veliko trgovačko društvo ide u Župu. Tomislav Popović zahvalio se i svim zaposlenicima Hotela Dubrovačka rivijera. – Ovo je njihova nagrada, u preuzimanju kompanije odradili su lavovski dio posla i nastavili kontinuitet rasta. – kazao je Popović.