Aktualno IZDVAJAMO Obavijesti

Na zahtjev HEP-a uvedena privremena regulacija prometa u Platu

Zbog radova na sanaciji Hidroelektrane Dubrovnik u Platu, a na zahtjev HEP-a, uvedena je privremena regulacija prometa u naselju Plat u vrijeme obavljanja predmetne sanacije.

Tijekom ljetne sezone mnogobrojni građani koriste parking HE Dubrovnik, ili se nelegalno parkiraju na pristupnoj cesti zbog čega je dolazilo do ometanja prometa i neprohodnosti ceste .

Općina Župa dubrovačka po zahtjevu HEP-a odobrila je posebnu regulaciju prometa koja podrazumijeva zabranu prometovanja na samo jednom dijelu prometnice i to svim vozilima , osim pješačkog prometa .Vlasnicima koji imaju plovilo u luci Plat uz predočenje propusnice bit će omogućen ulaz zbog dopreme goriva , opreme i sl., kao i vozilima koji služe za potrebe opskrbe ugostiteljskog objekta na plaži.

U cilju posebne regulaciju prometa HEP  je organizirao zaštitarsku službu koja će biti locirana nasuprot objekta specijalne policije na mjestu gdje je omogućeno okretanje svih sudionika koji ne ostvaruju pravo daljneg prolaza.

Ovakva posebna regulacija prometa trajat će do završetka radova na sanaciji Hidroelektrane Plat.