Aktualno IZDVAJAMO

KRENULA UHIĆENJA ZBOG TRAGEDIJE U HE PLAT

Policijski službenici priveli su danas više osoba, djelatnika HEP-a, u sklopu kriminalističkog istraživanja vezanog za tragičnu nesreću u Hidroelektrani Dubrovnik koja se dogodila 10. siječnja ove godine, a u kojoj su živote izgubili trojica radnika, Mato MaškarićIvica Zvrko i Davor Pozniak – donosi Jutarnji.

Prema prvim informacijama, policijskim postupanjem obuhvaćeno je osam osoba, od zaposlenika HE Dubrovnik do onih na upravljačkim pozicijama u HEP-u.

Podsjetimo, trojica radnika poginuli su pokušavajući se izvući iz vatrom i dimom zahvaćenog tunela, ali na žalost nisu uspjeli.

Policija je zajedno s drugim nadležnim službama gotovo pet mjeseci istraživala uzroke kobnog požara u hidroelektrani, te su saslušavali su svjedoke, pregledavali dokumentaciju i provodili druge radnje kako bi utvrdili je li bilo propusta i tko je za njih odgovora. Sada su, očito, posao priveli kraju – piše Jutarnji.

 

Pročitajte više na Jutarnji.hr