Sport

Bjelice i Brašina nakon lutrije penala prolaze dalje, Gornja Čibača i Brgat rutinski do polufinala Foto/Video

Sinoć smo se oprostili od ekipa Soline/Plat, Postranje, Srebreno i Mini Čibače, dok su ekipe Bjelice, Brašina, Gornja Čibača i Brgat prošli u polufinale.

Prva utakmica između Brgata i Srebrenoga  donijela nam je lijepi nogomet. Šanse su pljuštale s obje strane, ali Brgat preko Žeravice prvi dolazi do vodstva 1:0 te u nastavku  s dva pogotka Ničetića i Kristovića utakmicu privodi u mirne vode. Za Srebreno počasni pogodak zabija Šilježar za konačnih  Brgat – Srebreno 3:1.

Druga utakmica između Soline/Plat i Brašine donijela nam je 6 golova i pravi triler u samoj završnici. Soline /Plat utakmicu otvaraju bolje i dolaze u vodstvo preko Alerića za 1:0, ali veselje kratko traje i nakon 2 min Pušić vraća priču na početak te iz kaznenog udarca izjednačava na 1:1. Ekipa Brašine u drugom poluvremeneu opet preko Pušića i Meštrovića povećava svoju prednost na 3:1. Alerić dvije minute prije kraja smanjuje rezultat na 3:2 i utakmicu dovodi u neizvjesne vode. U pravom trileru 7 sekundi prije kraja Ile Katić zabija izjednačujući pogodak za 3:3 i utakmicu odveo do lutrije penala gdje je deblji kraj izvukla  ekipa Brašine i tako prošla u polufinale.

Treća utakmica bila je sraz dvaju Čibača. Gornja Čibača opravdava ulogu favorita, cijelu utakmicu dominira i preko  Krešića lijepim golom dolaze u vodstvo za 1:0, te u nastavku boljom igrom i golovima Perića, Krešića i I.Perića dolaze do konačnih Gornja Čibača – Mini Čibača 4:0. Dosada, po pokazanoj igri, nameću se kao prvi favorit ovog turnira (iako je lopta okrugla, nikad se ne zna).

Četvrta utakmica ujedno i posljednja ove četvrtfinalne večeri, pred prepunim tribinama donijela nam je dvoboj dviju podjednako dobrih ekipa: Postranja i Bjelica. Bjelice bolje otvaraju susret i preko D.Prkuta dolaze do toliko željenog vodstva 1:0, utakmica se nastavlja  igrati s velikim tenzijama i tempom, prilike pljušte na obje strane. Jednu takvu priliku iskorištava Miloslavić i izjednačava na 1:1. Bjelice u nastavku igraju bolje i pri samom kraju imaju par dobrih prilika za gol koje ne iskorištavaju. Neizvjesnost se nastavlja u izvođenju penala u kojima je bila bolja ekipa Bjelica i tako prošla dalje u svoje prvo polufinale na Turniru Župskih mjesta.

Rezultati

Brgat : Srebreno 3:1

1:0 Domagoj Žeravica; 2:0 Niko Ničetić; 3:0 Ivan Kristović; 3:1 Petar Šilježar

Brgat: Petar Kraljić, Ivan Krmek, Ivan Kristović, Domagoj Žeravica, Luka Bevanda, Ivan Knego, Marin Barović, Niko Ničetić, Antonio Ničetić, Matej Perović, Vicenco Kraljić, Luka Kraljić

Srebreno: Sandro Joković, Dominik Žarak, Petar Šilježar, Dante Vukić, Ivan Barišić, Ajdin Omerović, Dario Dabelić, Maro Turčinović, Nino Butrica, Damir Obšivač, Antun Palunčić, Ivan Sutić, Vedran Grbavac (dva žuta kartona)

 

Soline/Plat : Brašina 3:3 pen.(3:4)

1:0 Ante Alerić; 1:1 Leo Pušić(pen.); 1:2 Leo Pušić; 1:3 Miljenko Meštrović; 2:3 Ante Alerić; 3:3 Ile Katić

Soline/Plat: Tomislav Kuzmić, Ivan Anđelinić, Ivica Marinović, Ivo Katić, Ante Alerić, Nikola Lasić, Vlaho Lasić, Ivan Alerić, Mario Hajdić, Vlaho Kvestić, Ile Katić, Željko Račić, Pero Saulan

Brašina: Josip Jurjević, Šime Matković, Ivan Matković, Leo Pušić, Miljenko Meštrović, Božo Džamarija, Ante Džamarija, Kristijan Previšić, Zvonimir Oberan, Mateo Delić, Roko Plenković

 

Gornja Čibača : Mini Čibača 4:0

1:0 Davorin Krešić; 2:0 Branimir Perić; 3:0 Davorin Krešić; 4:0 Ivan Perić

Gornja Čibača: Davorin Krešić, Ivan Perić, Davor Cverlin, Maro Krkić, Drago Palameta, Ivo Raguž, Igor Žilić, Maro Benić, Vlaho Radić, Nikša Krešić

Mini Čibača: Ivan Tomić, Josip Raguž, Ivan Radić, Ante Burum, Vide Prce, Tomislav Papac, Romano Jarak, Matej Radić, Blago Krtalić, Davor Prce, Gabriel Curić, Marko Grgurević

 

Postranje : Bjelice 1:1 pen.(6:7)

0:1 Domagoj Prkut; 1:1 Maroje Miloslavić

Postranje: Đivo Miloslavić, Maroje Miloslavić, Vicko Miloslavić, Frano Miloslavić, Stijepo Sambrailo, Ivan Kelez, Stijepo Miloslavić, Periša Regjo, Miho Galjuf, Pero Kelez

Bjelice: Mateo Kesovija, Domagoj Prkut, Nikša Prkut, Ivica Lučić, Mihael Raguž, Vlaho Previšić, Božo Lučić, Toni Soldić, Lukša Noković, Mateo Franić, Antonio Milić

Polufinale (16.02.)

Brgat : Brašina

Gornja Čibača : Bjelice

Finale (17.02.)