Aktualno

Sjednica Zajednice žena  ” Katarina Zrinska ” Dubrovačko – neretvanske županije

 1. Sjednica Zajednice žena  ” Katarina Zrinska ” Dubrovačko – neretvanske županije održana je po prvi puta u Gradskoj vijećnici Grada  Dubrovnika u nazočnosti nacionalne predsjednice  Zajednice žena
  ” Katarina Zrinska ” gospođe Nade Murganić, ujedno i ministrice za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku. Uz predsjednicu gospođu Murganić sjednici je nazočila i nacionalna tajnica Zajednice žena gospođa Margareta Mađerić, ujedno i državna tajnica Ministarstva za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku.
  Županijska predsjednica  i međunarodna tajnica Zajednice žena ” Katarina Zrinska ” gospođa Marina Sambrailo upoznala je predsjednicu Murganić o radu  svojih članica s područja naše županije i tom prilikom  izrazila zadovoljstvo radom članica, te njihovim političkim angažmanom.
  Predsjednica Sambrailo istakla je da ratifikacijom Istanbulske konvencije preuzimamo odgovornost da ustrajemo u radu i pronalasku sigurne kuća za zlostavljane žene na području naše županije.
  Jedna od aktivnosti biti će i odlazak članica u Split na obilježavanje devetnaeste obljetnice osnivanja
  Zajednice žena ” Katarina Zrinska ” na nacionalnoj razini.
  Svim nazočnim članicama , obratio se ispred Grada Dubrovnika gospodin Marko Potrebica, predsjednik Gradskog vijeća, te gospođa Žaklina Marević, zamjenica župana gospodina Nikole Dobroslavića.l