Aktualno

Upozorenje : Jugo!

DNEVNO IZVJEŠĆE
ZA PODRUČJE DUBROVAČKO NERETVANSKE ŽUPANIJE
od 08:00 sati 03.04.2018. g. do 08:00 sati 04.04.2018. g.

Sukladno informacijama koje smo zaprimili i koje su nam dostupne, dostavljamo vam dnevno izviješće o posebno izdvojenim događajima za područje Dubrovačko-neretvanske županije za protekla 24 sata i to kako slijedi:

• Dana 04.04.2018.g. u 07:51 sati u ŽC112 Dubrovnik zaprimljena je dojava o prometnoj nesreći s ozljeđenom osobom. Nesreća se dogodila u Ulici Andrije Hebranga u Dubrovniku, a sudjelovali su motor i osobno vozilo. O ovoj nesreći odmah su izvješteni HMP, OKC PU i nadležna cestarska služba Tehnogradnja.

METEOROLOŠKE PRILKE:

Upozorenje
Mjestimični udari juga 35-45 čvorova. U noći su na sjevernom i dijelu srednjeg Jadrana moguće nevere.
Stanje
Jadranu se sa sjeverozapada polako približava dolina s frontalnim poremećajem.
Vremenska prognoza za Jadran za prvih 12 sati
Jugo 12-26, na sjevernom dijelu srednjeg Jadrana je moguće do 30 čvorova. More 3-4. Vidljivost 10-20 km. Pretežno oblačno, na sjevernom Jadranu mjestimice kiša.
Vremenska prognoza za daljnjih 12 sati
Pretežno oblačno. Na sjevernom, a sutra i na dijelu srednjeg Jadrana mjestimice kiša, pljuskovi i grmljavina. Drugdje samo manja mogućnost za kišu. Umjereno do jako jugo. More umjereno valovito i valovito.

STANJE I TENDENCIJA VODOSTAJA: uredno

PROMET:

Cestovni promet: Vozi se uz privremenu regulaciju prometa semaforima (naizmjence) na dionicama Jadranske magistrale (DC8):
• od 7 do 17 sati u mjestu Doli;
• do 6. travnja 2018. god. u vremenu od 07,00 do 15,00 sati na Jadranskoj magistrali (DC8) na predjelu Stablina vozi se uz privremenu regulaciju prometa, zbog sanacije pokosa;
• od 3. travnja do 30. travnja od 7 do 19 sati na dionici Banići-Slano;
• do 1. svibnja od skretanja za glavni terminal u Zračnu luku Dubrovnik pa u dužini od 200 m vozi se naizmjence, jednim trakom.
• od 7 do 17 na Jadranskoj magistrali (DC8) na uređenju raskrižja Banja i Majkovi u mjestu Slano promet će biti reguliran privremenom prometnom signalizacijom uz upotrebu semafora. Predviđeno trajanje radova je 120 dana.

Pomorski promet: uredno

VODITELJ DEŽURNE SMJENE
Leo Klešković