Sport

Boćarski izvještaj

slika preuzeta sa: dubrovački.slobodnadalmacija.hr

POBJEDOM NAD ŠIBENČANIMA NAŠI JUNIORI OSIGURALI NASLOV PRVAKA NA JUGU

Pobjedom nad juniorima Šibensko-kninske županije, mladi boćari naše Županije kolo prije kraja osigurali su titulu prvaka Hrvatske juniorske boćarske lige – skupina jug. U utakmici protiv Šibenčana, juniori naše Županije nakon prvih igara poveli su 6:2, dobivaju brzinca odličnim nastupom Matka Penda, gube precizno izbijanje, a u štafetnom izbijanju pobjeđuju izvanrednim rezultatom Luke Gašpara i Mate Ćorluke sa 45 pogodaka.

U zadnjim disciplinama naši najmlađi boćari dobivaju jednu disciplinu i jedno odigravaju nerješeno, gosti slave u preostale dvije, pa konačni rezultat glasi 13:9 za mladiće BS Dubrovačko-neretvanske županije. Najmlađi boćari naše županije imaju odigrati još jedno kolo na gostovanju kod Splitsko-dalmatinske županije, ali bez obzira na rezultat te utakmice 1. mjesto je osigurano. U ovome kolu odigrana je i utakmica na Komiži, gdje su domaćini protiv BS Splitsko-dalmatinske županije odigrali nerješeno.

U doigravanju za ukupnog prvaka Hrvatske, juniori naše Županije za protivnika u četvrtfinalu imati će četvrtoplasiranog iz Hrvatske juniorske boćarske lige – skupina sjever.

Rezultati 9. kola:

BK KOMIŽA – BS SDŽ  11:11

BS DNŽ – BS ŠKŽ  13:9

ŠB Donat-Zadar – BC Sinj  igra se 11.03.2018.

Poredak: 1. BS Dubrovačko-neretvanske županije 22 boda, 2. BS Splitsko-dalmatinske županije 17, 3. BS Šibensko-kninska županije(-1) 15, 4. BK Komiža 11, 5. ŠB Donat – Zadar(-1) 7, 6. BC Sinj 3 boda.

Raspored 10. kola igra se 17.03.2018. u 13,00 sati:

BS ŠKŽ – ŠB DONAT-Zadar

BS SDŽ – BS DNŽ

BC SINJ – BK Komiža  6:16  odigrano ranije

 

 

 

 

BOĆANJE

  1. HBL – JUG

METKOVIĆ SLAVIO U DERBIJU

Boćari Metkovića za nijansu su bili bolji od boćara Hidroelektrane i tako ih pobjedili u boćarskoj dvorani u Metkoviću. U derbiju prvenstva odigrana je odlična utakmica u prepunoj dvorani. Metković je bolje otvorio utakmicu, nakon prvih igara poveo je 6:2. Tehničke discipline (brzinsko, precizno i štafetno izbijanje) dobijaju boćari Hidroelektrane i tako prokreću rezultat u svoju korist 8:6. U zadnjim disciplinama slijedi prava drama. Nakon što domaćini uvjerljivo dobijaju bližanje i izbijanje u krug i izjednačavaju rezultat na 8:8, u preostale 3 discipline odlučuje doslovno zadnja boća, gdje domaćini slave u pojedincu, a trojka i krug u paru završavaju nerješeno. Na kraju pjesma i veselje boćara Metkovića, koji su ovom pobjedom jednom nogom već u prvoj ligi. Komolac je na domaćem terenu podjelio bodove sa Primoštenom, dok je Župa Dubrovačka uvjerljivo poražena na Pagu.

Rezultati 14. kola: 

Metković – Hidroelektrana  12:10

Zlatan Otok – Otok  10:12

Umčani – Naklice  14:8

Komolac – Primošten  11:11

Povljana – Župa Dubrovačka  18:4

Poredak: 1. Metković 39 bodova, 2. Hidroelektrana 36, 3. Primošten 28, 4. Otok 23, 5. Zlatan Otok 21, 6. Komolac 18, 7. Povljana 16, 8. Župa Dubrovačka 15, 9. Naklice 13, 10. Umčani 12 bodova.

Raspored 16. kola igra se 10.03.2018. u 15,00 sati:

Hidroelektrana – Povljana

Župa Dubrovačka – Komolac (11.03.2018.)

Primošten – Umčani

Naklice – Zlatan Otok (11.03.2017.)

Otok – Metković