Aktualno

Dubrovnik u vrhu destinacija uništenim kruzerima

Dubrovnik se nalazi među svjetskim destinacijama koje su uništili kruzeri.

O šteti koju nanose veliki kruzeri, od zagađenja ispuštanjem otpadnih voda u lukama do utjecaja na kulturu življenja u malim gradovima, pišu na portalu Matadornetwork.com, a Dubrovački vjesnik prenosi.

” Kao i Venecija, grad Dubrovnik jednostavno nije dizajniran nositi se s tolikim volumenom kruzera koji ‘zalijevaju’ grad svakih nekoliko dana. U prirodno brežuljkastom gradu, turisti se autobusima prevoze iz moderne luke u Stari grad i nazad svaki dan, i odnose daleko stari Grad. Osim toga, broj turista koji posjećuju Dubrovnik potaknuo je mještane na iznajmljivanje svojih domova i apartmana, ostavljajući malo traga hrvatske kulture u ovom, jednom od najboljih turističkih mjesta”.

Cijeli članak možete pročitati ovdje.