Aktualno IZDVAJAMO Župski pjat

Naš TRENDY PARADIŽOT!

 

Je li paradižot jedan od zaboravljenih slastica naših baka ili ga današnje mlade supruge svojim muževima često serviraju?

Kako smo se opet zaljubili u paradižot? Vrlo jednostavno, kušali smo NAJBOLJI!

Mi smo ga nazvali TRENDY jer nam je postao jako zanimljiv i popularan te smo ga često počeli praviti.

Što je to paradižot i kako od tog  jednostavnog deserta napraviti moderno slatko čudo? A gdje smo se mi zaustavili i zadržali? A gdje nego u kuhinji naše drage urednice koja nas uvijek šarmira i osvježi nečim starim i zaboravljenim u super modernoj verziji. Uvijek iz par recepata napravi svoju verziju ne bi li tim privukla mlade mame te im olakšala sami postupak pripreme.

Mirisi koji dolaze iz njene kuhinje zadrže nas i par sati te se zabavljamo u kušanju i otkrivanju novih sastojaka u savršenom okusu svakog deserta.

ZA NAŠ TRENDY PARADIŽOT POTREBNO JE:

  • ½ litra mlijeka
  • 5 jaja
  • 2 vanilija šećera
  • 4 žlice šećera
  • 1 mala žličica soli
  • Petit keks
  • Rum
  • Kakao
  • Korica naranče ili limuna (po želji)

 

U dvije posude razdvojiti5 žumanjaka i 5 bjelanjaka. U bjelanjke dodati 1 vanilija šećer i malu žličicu soli. U žutanjke dodati 1 vanilija šećer i 4 žlice šećera(koricu naranče ili limuna a može i bez ako ne volite ).

Kad izmutimo bjelanjke u pola litre uzavrelog mlijeka dodajemo po 3 žlice umućenog bjelanjka i smanjimo temperaturu. Kad se napušu okrenemo ih i vadimo stavljajući u posude u kojima smo prethodno izlomili petit keks natopljen rumom. Kada potrošimo sav izmućeni bjelanjac u preostalo mlijeko dodamo prethodno izmućene žutanjke te zakuhamo lijepu žutu gustu kremu koju prelijemo preko bjelanjaka u posudicama. Na vrh izribajte čokoladu ili pospite kakaom.

 

Svoje trendy paradižote ohladite i iznenadite svoje ukućane kao i goste.

 

UŽIVAJTE!

 

Recept by M.Grkeš